اشتباهات در زندگی مشترک

اشتباهات در زندگی مشترک

تفاوتی نداره که ازدواج کردید یا هنوز در دوران نامزدی یا آشنایی اولیه به سر میبرید. یکسری اشتباهات در زندگی مشترک وجود دارن که شما با انجام دادنشون تیشه به ریشه روابطتون میزنید.

اشتباهات زندگی مشترک

توی این مطلب  میخوام یکی از بزرگ ترین اشتباهاتی که مرد ها و زن ها توی روابطشون انجام میدن رو بهتون بگم و به جرات می تونم بگم که انجام این کار ها باعث میشه شریک عاطفی شما به شدت نسبت به شما سرد بشه بعد از انجام این اشتباهات دیگه نتونید رابطه عاطفیتون رو حفظ کنید.

مشکلات در زندگی مشترک
مشکلات در زندگی مشترک

چرا نباید درد و دل کنیم

هر شخصی در هر جایگاهی که باشه یک سری مشکلات توی خانواده یا زندگیش وجود داره یعنی شما هیچ کسی رو الان نمیتونید پیدا کنید که بیاد بگه من زندگیم کاملا بی نقص هست و هیچ مشکلی ندارم.

البته این موضوع در برخی افراد متفاوت هست و میزان مشکلات باهم فرق داره اما زندگی مشترک بدون مشکل عملا چیزی بی معناست.

مرد ها و زن های زیادی رو دیدم که زمانی که با شریک عاطفیشون وارد ارتباط میشن حتی ازدواج یا نامزد میکنن بعد از گذشته مدتی که از آشنایی میگذره شروع می کنن به درد و دل کردن با شریک عاطفیشون.

این مسئله هم در مرد ها وجود داره هم در زن ها و هر دو حالتش از نظر من اشتباه هستش مگر در شرایطی خاص که مشکل بسیار بزرگی پیش اومده که حل کردنش به تنهایی از توان شما خارج هست. (منظور از درد و دل در این پاراگراف صحبت در رابطه با مشکلات و غم های شماست)

این مدل مرد ها و زن ها مسائل و مشکلات شخصیشون رو وارد ارتباط جدیدشون میکنن یعنی طرف میره با دختره راجب مسائل و مشکلاتی که توی زندگیش داره صحبت میکنه ، مثلا راجب مشکلاتش با پدر یا مادرش یا حتی مشکلاتش در محل کار با رئیسش

مثال : مرد میره از مشکلاتش با همکار هاش توی اداره با نامزدش صحبت میکنه ، یا اگر اون روز توی خیابون با شخصی دعوا کرده یا بحثش شده فورا میاد این مسئله رو پیش شریک عاطفیش یا خانواده و بچه هاش به اشتراک میزاره.

درد دل کردن با دختر
درد دل کردن با دختر

اگر شما آقا هستید و دوست دارید که جذابیت های مردانه خودتون رو افزایش بدید بهتون توصیه می کنم مقاله ی پایین رو هم حتما مطالعه کنید.

چگونه یک مرد جذاب باشیم

درد و دل کردن با دختر ها در زندگی مشترک

دوستان اینجا میخوام نکته ای بسیار مهم رو بهتون بگم ، در روان زن ها این ثبت شده که اگر من بخوام با یک مرد ازدواج کنم این مرد باید اونقدر قدرت داشته باشه که بتونه یک خانواده رو به بهترین شکل ممکن مدیریت کنه.

حالا اشتباهی که شما به عنوان یک مرد انجام میدید چی هست ؟ شما اینجا میای راجب مشکلاتت با شخصی که باید نقش محافظت کننده و پشتوانه رو براش داشته باشی در و دل میکنی.

مثلا اینکه شما بیای بگی من فلان مشکل رو با برادرم دارم یا فلان مشکل رو با پدرم دارم ، این دختر هر چقدر هم به شما علاقه داشته باشه توی ذهنش یه تیکی میخوره که این مرد نمیتونه یک خانواده رو مدیریت کنه پس قدرت مدیریت و کنترل رابطه رو هم نداره و همین باعث میشه که نسبت به شما سرد بشه.

درد و دل کردن
درد و دل کردن

درد و دل کردن یعنی چه ؟

خیلی ها ممکنه اینجا بگن خب من که فعلا هدفم ازدواج نیست پس انجام این اشتباهات به من آسیبی وارد نمیکنه. اما همین موضوع شروع کننده اینه که اون زن دیگه نسبت به شما حسی نداشته باشه.

ببینید دوستان یک دختر ممکنه بیاد و به شما بگه که من هدفم ازدواج نیست اما اون چیزی که اون دختر میگه مهم نیست چون پیشفرض یک زن برای انتخاب یک مرد به عنوان پاتنر معیار هایی هستن که مرد رو به عنوان یک همسر بالقوه براش تعریف میکنه.

یعنی اون زن این معیار ها براش ثابت هستن حالا چه بخواد با شما ازدواج کنه چه نکنه اون معیار ها توی ضمیر ناخودآگاهش ثبت شده چه بخواد چه نخواد شما به عنوان یک مرد جذاب باید اون ها رو داشته باشید که بهت جذب بشه و رابطه رو باهاتون ادامه بده.

ممکنه یک مقدار براتون پبیچیده شده باشه ولی اگر بخوام خلاصه بهتون بگم، دوستان راجب مشکلات و مسائل خانوادگی و حتی بیرون خانوادتون با شریک عاطفیتون صحبت نکنید.

استثنا : گفتم گاهی اوقات یک مسئله ممکنه زمانی به یک بحران تبدیل شده باشه در این شرایط اتفاقا خوبه که قبل از اینکه رابطه عمیق تر بشه پارتنر شما از اون موضوع اطلاع کامل داشته باشه.

مثلا یک بحران بزگی هستش که اگر دختر بخواد با شما ازدواج بکنه باید از این مسئله اطلاع داشته باشه و نگفتن این موضوع به دختر میتونه در اینده به ضرر شما تموم بشه و رابطه رو خراب کنه.

مثلا پدر یا برادر شما اعتیاد دارن یا شخص شما یک بیماری مخفی دارید که تا به حال به شریک عاطفیتون راجبش اطلاعاتی ندادید.

 نگفتن مواردی مثل این میتونه در آینده یکسری چالش هایی رو به وجود بیاره که رابطه شما رو به نابودی بکشونه.

درد و دل کردن با مرد ها
درد و دل کردن با مرد ها

اگر دوست دارید بدونید که چطور میتونید یک دختر رو دلتنگ خودتون کنید حتما بهتون توصیه میکنیم مطالب پایین رو از دست ندید.

راه های دلتنگ کردن زنان

درد و دل کردن با مردها و تاثیر آن در زندگی مشترک

اما اینکه ما میایم راجب کوچیک ترین مسائل و مشکلات زندگیمون با شریک عاطفیمون درد و دل کنیم این کار درستی نیست.  مثلا شما اگر بیایید با شریک عاطفیتون صحبت کنید  و بهش بگید که امروز با مادرم بحثم شد سر فلان موضوع یا امروز با بابام دعوام شده گفتن این موضوع نه تنها چیزی رو حل نمیکنه بلکه در اینده و با تکرار این رفتار حتی باعث ایجاد سردی در ارتباط شما هم میشه.

با تکرار این رفتار بعد از مدتی اهمیت حرف ها و مشکلات شما پیش همسر یا نامزدتون کمتر میشه و در نتیجه شما احساس میکنید که اونطوری که باید مثل قبل به شما توجه نشون بده توجه نمی کنه و همین موضوع خودش یکسری سلسله مشکلات دیگه ای رو بوجود میاره.

دعوای زن و شوهری

برای همین توصیه می کنم تا جای ممکن مشکلاتی که خودتون میتونید حلشون کنید رو با دیگران به اشتراک نزارید. مسائل و مشکلات خانوادگی خودتون رو تا جای ممکن درون خانواده نگه دارید .

شخصی ممکنه حتی بعد ازدواج بیاد و مشکلات درون خانواده خودش رو وارد زندگی مشترک کنه، مثلا میره پشت سر خانوادش صحبت میکنه و اون ها رو تخریب میکنه،

خانوادتون رو تخریب نکنید

دوستان هیچوقت توی زندگیتون خانوادتون رو پیش همسر یا نامزدتون تخریب نکنید ، چون اون ها خانواده شما هستن اون ها نماینده شما هستن اگر اون ها بد باشن شک نکن توهم بد هستی پس از اون ها بد نگو حتی اگر بسیار بد هستن ، چون اگر اینکار رو بکنی شک نکن خودت در آینده تخریب میشی.

این جمله رو من از یکی از مرد هایی که برای مشاوره به بنده مراجعه کرده بود شنیدم که میگفت من با دختری مدت طولانی در ارتباط بودم و حتی فکر و خیال ازدواج رو توی سر داشتیم اما دقیقا اشتباهی که من همیشه انجام میدادم این بود که پشت سر پدرم همیشه پیش این دختر بد میگفتم و بهش میگفتم که پدرم اخلاق های خوبی نداره من خیلی خوشم ازش نمیاد و باهم دیگه مشکل داریم.

اتفاقی که افتاد این بود بعد از مدتی ارتباطم با این دختر سرد شد و دقیقا اخرین جمله ای که این دختر به من گفت این بود که ” توهم مثل پدرت آدم مضخرفی هستی”

جمع بندی ، فکر نکنید زمانی که با شخصی در صلح و آرامش هستید و همه چیز خیلی خوب پیش میره قراره زمونه همیشه همینطوری باقی بمونه انسان ها از تک تک حرف های شما برداشت های خاص خودشون رو میکنن پس یادتون باشه که از ابزار کلام بسیار محتاطانه استفاده کنید چون همونطور که میدونید “زبان سرخ سر سبز میدهد بر باد”

برای تماشای ویدیو آموزشی قند شکن خود را روشن کنید

 

آموزش های تخصصی را در شبکه های اجتماعی از دست ندهید.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش های اصلی نوشته
مطالب پیشنهادی